chinchilla

forum crescatorilor de chinchilla din romania

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

SOCIALIZAREA INTRE GENERATII

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
R4UL

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 28
Localizare : TIMISOARA
Data de inscriere : 03/05/2010

MesajSubiect: SOCIALIZAREA INTRE GENERATII   Lun Mai 03, 2010 5:47 pm

Salutare chinchilalailor Smile) ...va deranjez cu 1 intrebare...am o femela gestanta care pana acum 2 zile a stat cu masculul de cand erau pui...am dat masculul si am luat 2 pui mici cam la 2 luni...care deja se hranesc singuri...dar intrebarea mea este cum se vor intelege cei 3...femela cu puii...puii sunt 1 mascul si o femela...tinand cont ca e gestanta femela matura vreau sa va intreb cum va reactiona...pana acuma s-au mirosit...au mishunat juma de ora impreuna in cusca dar fara vreun semn de agresivitate...i-am dat pe toti 3 cu un parfum sa aiba toti acelasi miros sa nu se sperie si sa-i "hatz" dar nu vreau sa risc...trebuie sa specific ca cusca mea are 2 compartimente despartite prin gard si cu un tunel care face legatura intre compartimente...sa ii tin la distanta sau sa le dau drumu impreuna...nu stiu cand va naste femela si mi-e frica sa nu omoare puii nou nascuti sau pe cei deja maricei Sad

PS: SE COMPORTA NORMAL CU EI...MANANCA ALATURI DE EI...II MIROASE SI II SCARPINA USOR CU DINTII...POT SA MA PUN SA DORM LINISTIT FARA SA IMI FIE FRICA CA MA TREZESC DIMINEATA CU 1 SINGURA CHINCHILA?

MULTUMESC ANTICIPAT SI ASTEPT PARERILE SI SFATURILE VOASTRE DE MARE VALOARE...NU TIN ANIMALELE PENTRU O VIITOARE AFACERE CI DOAR CA SI HOBBY...NU'S IMPOTRIVA AFACERILOR CU BLANA...DESI SUNT ANIMALE DRAGUTE!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

SOCIALIZAREA INTRE GENERATII
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lucrarile de reabilitare pe M300 intre Cimpina si Predeal
» M509: Excursie FeRoviaRa Bacau - Piatra Neamt - Bicaz [2008]
» Filmare din tren in luna aprilie 2009 pe M300 intre Cluj Napoca si Oradea
» M300:17 trenuri in 100 de minute la Ploiesti Vest[2008]
» Greva spontană la Cfr astazi ,16.01, intre 7:00 si 9:00